Terpenic Labs – kdo jsou a proč jsme si je vybraly?

Značka Terpenic Labs

Na začátku byl sen. Takový, že najdu lokálního španělského výrobce esenciálních olejů a dalších 100% přírodních produktů použitelných do jídla a že třeba jednou bychom je mohly nabídnout v Česku, kde se nic takového neprodávalo.

Při prvních výzkumech před několika lety jsem moc nepochodila. Už nějakou dobu jsem si chodila pro esenciální oleje do jídla do jedné rodinné drogérie kousek od nás, kde mají spoustu přírodních věcí lokální výroby a dodávají do barů a zmrzlináren třeba právě éterické oleje. Jenže je prodávají rozlévané a bez etiket a bylo by komplikované dostát všem předpisům, abychom je mohly prodávat. A další prodejce, kteří by nabízeli esence v potravinářské kvalitě, jsem nenašla. 

Na podzim 2017 jsem provedla další rozsáhlý výzkum a dopátrala se několika výrobců, kteří v nabídce éteráčky potravinářské kvality měli. Esenciální oleje se všemi potřebnými (dnes už vím, že jen základními) certifikáty a skutečně deklarované jako produkt k použití do potravin. Už to začalo vypadat slibněji. Navíc jsem začala pátrat po tom, proč se vlastně potravinářské éterické oleje de facto neprodávají a v čem jsou tak jiné.

Srovnávala jsem pak všechny dostupné produkty a související informace. A jako jednoznačně nejlepší mi z toho srovnání vyšli právě Terpenic Labs, dokonce z Katalánska. Měli nejpečlivěji popsané produkty, jejich uplatnění a taky instrukce k jejich použití včetně rizik. Měla jsem dojem, že k esenciálním olejům přistupují přirozeně a lehce, ale ne lehkovážně. Že milují a znají to, co dělají. Že je to prostě jejich parketa.

Terpenic Labs je poměrně mladá firma. Založena byla roku 2012 a sídlí severně od Barcelony. Věnuje se tzv. vědecké fytoaromaterapii. Základním kamenem její činnosti bylo a je aplikace esenciálních olejů a v nich obsažených aktivních látek pro medicínské účely. Využívají moderní technologické postupy a výzkum na jedné straně a tradičně používané přírodní zdroje na straně druhé. Což je pro nás naprosto ideální přístup.

Terpenikové se věnují terapeutickému využití přírodních substancí ve všech podobách – vnitřní cestou, vnější cestou alias kosmetikou a prostřednictvím inhalace. Jejich tým počítá s lékaři, lékárníky, biology, chemiky, aromaterapeuty… Zcela zásadní je pro ně ověřená kvalita – vybírají ty nejlepší suroviny přímo od zdroje a hotový produkt podrobují analýzám. Vědí, že nestačí běžné analýzy laboratoří. Pro spolupráci tak hledali mezi nejlepšími laboratořemi pro oblast esenciálních olejů pro F&F (flavors&fragrances), analýzy jim tak provádí nezávislá laboratoř specializující se právě na tento segment. Garantují tak 100% čistotu a pravost. Navíc se snaží maximum produktů zajistit v BIO kvalitě. Tohle pro mě byla jedna z nejdůležitějších věcí, protože mi dává ohromnou jistotu. Vím, že jejich postoj k esenciálním olejům není jednostranný, že je řeší ve vší komplexnosti a že za každým produktem je doložená garance.

Taky je většina esenciálních olejů vyráběna v kvalitě pro vnitřní užití – buď jako doplněk stravy nebo jako potravinářské aroma. Jsou tak jedni z mála v Evropě, kdo vyrábí 100% přírodní čisté esenciální oleje bezpečné ke konzumaci. Je to ostatně dáno i tím, že tradičně má oblast Středomoří k těmto tématům blízko. A my jsme moc rády, že vás s tímhle vším můžeme seznámit :).

Update podzim 2019: 

Po spoustě načtených knih a několika seminářích jsme se znalostmi o kvalitě zase kousek dál. A jsme moc rády, že jsme tenkrát měly tak šťastnou ruku. Téma kvality esenciálních olejů je totiž mnohem komplexnější. A je taky mnohem zásadnější, než se na první pohled zdá. Jsme proto ohromně rády, že můžeme nabídnout produkty, které skutečně splňují nejvyšší standardy kvality a že se o to starají kapacity ve svém oboru. A jsme vděčné, že se neustále učíme nové věci a rosteme. A to samozřejmě s esenciálním olejem v difuzéru po boku :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *