Zobrazit všechny výsledky...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Zářijový vánek v našem skladu. Dala jsem do akce řadu šarží, abychom to tu provětrali a udělali místo pro nové šarže pro vánoční nákupy. Udělejte si radost z akční nabídky. Objednejte zboží za min. 1500 Kč a přibalíme citronovou trávu. Přidejte si ho v košíku.
Aroma difuzér - jeho využití a výhody

Aroma difuzér: 10 důvodů, proč si ho pořídit

Difuzér prostě milujeme! Ale hned na začátku se vám musím s něčím přiznat. Dlouho jsem vůbec nechápala, proč si difuzér pořídit. Fakt :).

Pak jsem ale začala číst, pátrat a hlavně zjišťovat, že difuzér vůbec není tak marný, jak jsem si myslela. Vlastně je tu aspoň desítka důvodů, proč si difuzér pořídit a hlavně proč ho používat. Všechny dostatečně silné, aby si i člověk s minimalistickými sklony difuzér oblíbil.

Difuzér oceníme v každém ročním období – v létě nás osvěží a odežene dotěrný hmyz, v zimě vytvoří správnou atmosféru domova a zabojuje s bacily.

1. Esenciální oleje se nepřehřívají

Máme tu dva typy difuzérů a každý pracuje trochu jinak. Ultrazvukový difuzér esenciální olej nezahřívá, rozptyluje ho za studena pomocí ultrazvuku. Difuzér pracující s lehkým zahříváním zase funguje díky regulovanému zahřívání, které je dostatečné na to, aby se esence odpařovala, ale nepozměňuje její složení. To znamená, že si esence zachovává svoje důležité kvality a nemění se vlivem tepla.

Oproti tomu v aromalampě se esence zahřívají, můžou se i přepalovat – může se změnit vůně, vlastnosti a mohou vznikat škodliviny.

2. Esence voní stejně jako z lahvičky

Esence rozptylovaná difuzérem si v daleko větší míře zachovává svoji vůni. Nemění se vlivem teploty.

3. Esence se lépe rozptýlí

U difuzérů obvykle najdete údaj o tom, na jak velkou místnost stačí. Menší difuzér vám vyvoní běžně velkou místnost bez problému, u aromalampy ten výsledek rozhodně nebude takový. Difuzér je prostě mnohem efektivnější.

4. Nemusíte kupovat a pálit svíčky

Jedna z věcí, které mi u aromalampy fakt vadily… Neustálé kupování svíček. Bohužel naprostá většina čajových svíček je z umělého vosku. Taková svíčka vylučuje chemikálie, je vyrobená nešetrným způsobem a je z ní spousta odpadu.

5. Jeho provoz je levnější než u aromalampy

Difuzér jednoduše zapojíme do zdi a jeho spotřeba je velmi malá. Navíc esenciální oleje využije mnohem lépe v porovnání s aromalampou.

6. Nemusíte mu být za zadkem

Difuzér můžeme nechat do jisté míry bez dozoru, stejně jako ostatní běžné elektrické spotřebiče. Dobré je si před jeho zakoupením ověřit, že má funkci automatického vypnutí, když mu dojde voda.

A jinak na jedno naplnění difuzér vydrží fungovat podstatně déle, takže žádné dolévání vody co půlhodina.

7. Žádné nepříjemné čištění

Aromalampu stačí použít párkrát a už se v ní vytvoří usazeniny. Ošklivě vypadají, nejsou nic prospěšného a čistit je není dvakrát zábava. U difuzéru můžeme mít problém s vodním kamenem, ale při občasném jednoduchém čištění nás usazeniny trápit nebudou.

8. Ambientální osvětlení je taky fajn

Plápolající plamínek svíčky jsem měla vždycky ráda, dokreslí atmosféru. Ale mnohem radši si ho občas dopřeju díky kvalitní svíčce z přírodních surovin. Řada difuzérů je vybavena LED diodami, díky kterým slouží i jako ambientální osvětlení. A vypadá to moc dobře.

9. Praktičnost v místech, kde je hodně pohybu

Esenciální oleje dovedou upravit vzduch v prostoru tak, jak potřebujeme – eliminují pachy, působí proti virům… A často právě v takových prostorech, kde tyto účinky potřebujeme, je větší pohyb lidí. Díky difuzéru máme možnost esenciální oleje rozptylovat efektivně, svíčka by na to nestačila. Navíc neustálý pohyb není pro plamínek svíčky dobrý – i plamínek se dává do pohybu a může se dostat tam, kam by neměl. Výsledkem může být očouzení a v nejhorším případě i zapálení blízkého předmětu.

10. Mnohem zdravější, levnější a víc eko alternativa k běžným osvěžovačům

Difuzér nekonkuruje jen aromalampám, ale taky všelijakým osvěžovačům vzduchu. Ty bývají často plné chemických látek. Jejich spotřeba je vyšší, jsou neefektivní a neekologické. Cesta osvěžovače vzduchu k zákazníkovi vede přes všelijaké fabriky a další mezičlánky. A protože nebývají tak koncentrované, tak s sebou nesou i hodně obalového materiálu, který skončí v koši.

Možností jsou různé přírodní osvěžovače vyrobené z esencí. Ty jsou ale ve srovnání s difuzí méně efektivní, takže ve finále zaplatíme víc peněz za míň parády.

Ještě teda na konec je potřeba říct jedno – není difuzér jako difuzér. Platí u nich to samé, co u většiny výrobků. A to, že se liší kvalitou. Vyplatí se proto sáhnout po produktu od spolehlivého výrobce, který bude ručit za jeho bezpečné a správné fungování.

Pokud vás difuzéry zaujaly, mrkněte na ty naše. Ale pozor, jakmile s nimi začnete, už nebude chtít přestat :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Obsah článku

Další čtení z našeho blogu...

Čisté přírodní kosmetické jíly - kvalita, vlastnosti, použití, jak koupit

Průvodce: kosmetické jíly

Jaký jíl vybrat? Na co si dát pozor při nákupu? Jak poznat kvalitní jíl? A co s ním všechno pak dělat? Doufám, že na následujících

Možnosti dopravy

Balíčky odcházejí každý všechní den kolem poledne a zpravidla stihneme odeslat i objednávky z téhož dopoledne. Víme, že rychle doručený balíček potěší.

Česká republika
Slovensko