Certifikace a dokumentace

Produkty značky Terpenic jsou vyráběny ve Španělsku, a tedy splňují podmínky evropskounijní legislativy. My jako e-shop jsme v pozici distributora pro Českou republiku.

Certifikace

BIO certifikace

BIO produkty v potravinářské kvalitě (esenciální oleje, hydroláty, oleje, …) jsou certifikovány jako BIO potravina katalánskou veřejnou certifikační společností Consell Català de la Producció Agrària Ecològica (CCPAE). My v pozici distributora potravin ekologického původu pak certifikujeme u KEZu.

Produkty nepotravinářské jsou certifikovány u švýcarské certifikační společnosti bio.inspecta. Tato společnost dříve certifikovala i potravinářské produkty s mimoevropským původem. Proto na některých krabičkách esenciálních olejů k vnitřnímu užití ještě stále najdeme toto logo.

Certifikace kvality

Vzhledem k tomu, že neexistuje oficiální certifikátor kvality esenciálních olejů (a hydrolátů, olejů, …), je kvalita certifikována ve spolupráci s laboratoří specializovanou na tento typ produktů (F&F) a v souladu s příslušnými normami.

U všech produktů Terpenic provádí analýzu kvality a autentifikaci. Jako distributor prodáváme pouze produkty originálně zabalené přímo do Terpenicu. Jen tak se zaručí vysoká kvalita garantovaná výrobcem a také dlouhá doba trvanlivosti.

V otázce kvality si velmi vážíme toho, jakým způsobem Terpenic k problematice přistupuje. Jeho tým má nesmírné zkušenosti a znalosti oboru a víme, že se na něj můžeme spolehnout. Zrovna jako se na něj spoléhají ti nejlepší aromaterapeuti a aromatologové ve Španělsku, kde se během pár let dostal na špičku.

Dokumentace

Ke všem produktům je k dispozici veškerá potřebná dokumentace, která stvrzuje kvalitu i je důležitým podkladem pro firmy dále využívající tyto produkty ve výrobě. I když transparentnost a poskytování maximálního množství informací považuji za velmi důležité, rozhodla jsem se dokumenty nedat k dispozici k volnému stažení. Správnosti rozhodnutí se mi potvrdila ve chvíli, kdy jsem viděla, že někteří prodejci cizích produktů používají k jejich propagaci data vykopírovaná (pravděpodobně nejen) z našeho webu.

Na vyžádání rádi poskytneme dokumentaci k produktům, včetně výsledků analýzy GC-MS konkrétní šarže. U esenciálních olejů potravinářské kvality bych vyzdvihla, že se jedná o 100% přírodní čisté esenciální oleje s kvalitou definovanou příslušnými ISO normami, ne o potravinářskou aromatickou formulaci. Dokumentace samozřejmě myslí i na použití v kosmetickém průmyslu.

Pokud máte o dokumentaci zájem, kontaktujte nás, prosím, na adrese eshop@aromatics.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Pokud již máte náš produkt doma, poznamenejte, prosím, do zprávy číslo šarže. Pokud náš produkt ještě nemáte, zašleme vám dokumentaci k šarži nebo šaržím, které máme právě skladem. A jestliže jste si produkt Terpenicu zakoupili u našich partnerů, můžete se na nás obrátit také – rádi vám dokumentaci pošleme přímo.