Zobrazit všechny výsledky...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Zářijový vánek v našem skladu. Dala jsem do akce řadu šarží, abychom to tu provětrali a udělali místo pro nové šarže pro vánoční nákupy. Udělejte si radost z akční nabídky. Objednejte zboží za min. 1500 Kč a přibalíme citronovou trávu. Přidejte si ho v košíku.

O nás aneb jak se to tu vydestilovalo…

Už je to dávno, co jsem začala objevovat, jak nahradit klasické průmyslové výrobky produkty přírodními.

Osud mi umožnil poznat Terpenic, malou katalánskou firmu, která se věnuje produktům pro zejména vědeckou fytoaromaterapii. Kombinuje tradici a vědu a všechny jejich produkty procházejí nejpřísnějšími laboratorními testy kvality. Díky tomu nejen krásně voní, ale hlavně se pyšní skutečnými účinky i garantovanou bezpečností.

Díky nim jsem měla možnost seznámit se s tématem objektivní kvality esenciálních olejů i ostatních surovin. Součástí mé cesty je nejen prvotřídní produkt, ale také neustálé vzdělávání se. Od populární aromaterapie se ubírám směrem k aromaterapii vědecké. Využívám jazykové znalosti a online svět bez hranic a snažím se učit od těch nejznalejších. Informace získané ze studií, knih a přednášek doplňuji formálním vzděláním – studiem mastera integrované aromatologie a aromaterapie na španělském Institutu ESB. Čím dál tím víc sahám po literatuře vědecké aromaterapie z per francouzských lékařů a farmaceutů a využívám toho, že v posledních pár letech vychází řada výborných publikací.

Poznávám různé (aroma)terapeutické směry a praxi obchodu s esenciálními oleji a dalšími přírodními surovinami. Zastávám názor, že nejlepší je poznat co nejširší kontext a nedržet se bezmyšlenkovitě jednoho proudu. Jedna z nejlepších věcí na cestě za poznáním je otevřená mysl, nenasytný hlad po informacích a kritické vyhodnocení všeho, co se mi dostane pod ruku. Neustálé učení se, revize nabytých znalostí a konfrontace s informacemi novými, které mi přicházejí pod ruku den co den.

Taky se snažím prosazovat přístup, že téma esenciálních olejů sahá mnohem dále za hranice aromaterapie. Esenciální oleje tu byly před aromaterapií a jejich použití je daleko širší – jmenovat můžeme například jejich roli v potravinářství, parfemářství nebo zemědělství. Ve svých tvrzeních se opírám o platnou legislativu i oborové publikace a rovněž o znalosti v oblasti kvality. Svět je to velmi fascinující a jsem přesvědčená, že stojíme na začátku velkého voňavého dobrodružství.

Proto jsem při hledání názvu sáhla po aromàtics – po katalánském výrazu a pojmu, který vidí aromatické látky v širším kontextu. Katalánsko je bezednou studnicí inspirace a jsem vděčná, že mám možnost z ní čerpat. Právě svět španělské a zejména katalánské aromaterapie, která je výrazně ovlivněná jak francouzským přístupem, tak i působením arabských vlivů, je mi velkým zdrojem informací. A další inspirace, třeba na poli aromatické kuchyně.

Naší základnou je kromě České republiky také Katalánsko, kde od roku 2010 žiju. Díky tomu jsem v neustálém kontaktu s týmem Terpenicu a můžu vám tak přinášet nejen kvalitní produkty, ale také hodnotné informace. Mým cílem je naučit vás produkty používat tak, aby vám přinesly maximální potěchu i užitek.

Vážím si možnosti nabízet a používat ryze přírodní produkty, které nás vedou ke zdravějšímu a ekologičtějšímu životnímu stylu. A vážím si toho, že skrze tyto produkty budujeme komunitu lidí, kteří vyznávají stejné hodnoty.

 
Pavla

PS: Máte nápad, jak bychom mohli spolupracovat? Měli byste zájem prodávat naše produkty nebo je používat ve vašich výrobcích? Dejte nám vědět! Jsme českými distributory produktů Terpenic a rádi s vámi probereme možnosti. Využít můžete kontaktní formulář nebo nás zastihnete na e-mailové adrese eshop@aromatics.cz
 
 

Možnosti dopravy

Balíčky odcházejí každý všechní den kolem poledne a zpravidla stihneme odeslat i objednávky z téhož dopoledne. Víme, že rychle doručený balíček potěší.

Česká republika
Slovensko