O nás

Jsme advokáty kvality na poli esenciálních olejů, rostlinných olejů, hydrolátů a dalších přírodních produktů, které pečují o naše tělo zevnitř i zvenku. Osud nám umožnil poznat Terpenic Labs, malou katalánskou firmu, která se věnuje vědecké fytoaromaterapii. Kombinuje tradici a vědu a všechny jejich produkty procházejí nejpřísnějšími laboratorními testy kvality. Díky tomu nejen krásně voní, ale hlavně se pyšní skutečnými účinky i garantovanou bezpečností.

Díky nim jsme měly možnost seznámit se s tématem objektivní kvality esenciálních olejů. Součástí naší cesty je nejen prvotřídní produkt, ale také neustálé vzdělávání se. Od populární aromaterapie se ubíráme směrem k aromaterapii vědecké. Snažíme se učit od těch nejznalejších. Informace získané ze studií, knih a přednášek doplňuji formálním vzděláním – studiem mastera integrované aromatologie a aromaterapie na barcelonském Institutu ESB.

Poznáváme různé aromaterapeutické směry. Zastáváme názor, že nejlepší je poznat kontext a nedržet se bezmyšlenkovitě jednoho proudu.

Ale taky víme, že téma esenciálních olejů sahá mnohem dále za hranice aromaterapie. Esenciální oleje tu byly před aromaterapií a jejich použití je daleko širší – jmenovat můžeme například jejich roli v potravinářství, parfemářství nebo zemědělství.

Proto jsme při hledání našeho jména sáhly po aromàtics – po katalánském výrazu a pojmu, který vidí aromatické látky v širším kontextu.

Naší základnou je kromě České republiky také Katalánsko, díky čemuž jsme v neustálém kontaktu s Terpeniky a můžeme vám tak přinášet nejen kvalitní produkty, ale také hodnotné informace. Naším cílem je naučit vás produkty používat tak, aby vám přinesly maximální potěchu i užitek.

Právě svět španělské a zejména katalánské aromaterapie, která je výrazně ovlivněná jak francouzským přístupem, tak i působením arabských vlivů, je nám velkým zdrojem informací. A další inspirace, třeba na poli aromatické kuchyně.

Vážíme si možnosti nabízet a používat ryze přírodní produkty, které nás vedou ke zdravějšmu a ekologičtějšímu životnímu stylu. Takové, které prostě milujeme. A věříme, že vy budete taky.

 
Pavla

PS: Máte nápad, jak bychom mohli spolupracovat? Měli byste zájem prodávat naše produkty nebo je používat ve vašich výrobcích? Dejte nám vědět! Jsme českými distributory produktů Terpenic Labs a rádi s vámi probereme možnosti. Využít můžete kontaktní formulář nebo nás zastihnete na e-mailové adrese eshop@aromatics.cz