Zobrazit všechny výsledky...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Zářijový vánek v našem skladu. Dala jsem do akce řadu šarží, abychom to tu provětrali a udělali místo pro nové šarže pro vánoční nákupy. Udělejte si radost z akční nabídky. Objednejte zboží za min. 1500 Kč a přibalíme citronovou trávu. Přidejte si ho v košíku.

faq: proč některý esenciální olej voní po otevření tak slabě?

Možná se vám to taky někdy stalo. Otevřete poprvé lahvičku esenciálního oleje, na který jste se tak těšili, a on voní tak nějak slabě. Nezoufejte, často je to úplně normální.

U našich esenciálních olejů se to stává poměrně často. Ještě si živě pamatuju, jak jsem načínala úplně první terpenický éterák. Zdál se mi slabý. Ale na podruhé a na potřetí už to bylo lepší a nakonec to bylo úplné jiné kafe.

Abychom vůni esenciálního oleje mohli cítit, musí se nejdřív dostat z lahvičky. Do vzduchu, taky na kapací vložku a na víčko, aby je ovoněl. K tomuto často dochází až ve chvíli, kdy ho otevřeme. Jednak se pak díky své schopnosti těkat začne sám dostávat ven, taky tomu ale značně napomůže naše manipulace.

Vliv na to má i složení esenciálního oleje – některé obsažené látky jsou přirozeně pronikavější a výraznější a rychleji se linou ven. Čerstvě načnutá lahvička může více vonět i v případě, že se jedná třeba o rektifikovaný esenciální olej, jehož složení bylo uzpůsobeno tomu, aby bylo pronikavější. Často záleží i na tom, s čím se náš nos doposud setkal, co třeba i jen podvědomě od prvního přičichnutí očekává.

No a nakonec bych samozřejmě měla přinést řešení situace – používejte esenciální olej a bude po problému :).

PS: Nápad na tento článek přišel ve chvíli, kdy jsem otevřela právě ten esenciální olej, který vidíte na fotce. Je to zelená mandarinka, která voní naprosto úžasně. A na kterou jsem se moc těšila. Pokud ji chcete omrknout, najdete ji tady. Je samozřejmě BIO a v kvalitě pro vnitřní užití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Obsah článku

Další čtení z našeho blogu...

Čisté přírodní kosmetické jíly - kvalita, vlastnosti, použití, jak koupit

Průvodce: kosmetické jíly

Jaký jíl vybrat? Na co si dát pozor při nákupu? Jak poznat kvalitní jíl? A co s ním všechno pak dělat? Doufám, že na následujících

Možnosti dopravy

Balíčky odcházejí každý všechní den kolem poledne a zpravidla stihneme odeslat i objednávky z téhož dopoledne. Víme, že rychle doručený balíček potěší.

Česká republika
Slovensko