V čem jsou naše esenciální oleje unikátní?

Proč jsme se vůbec rozhodly dovážet esenciální oleje, když se jich všude prodává tolik? V čem jsou ty naše unikátní, lepší než ostatní?

Esenciální oleje, které prodáváme, procházejí nadstandardními kontrolami kvality. Nejsou to obyčejné esenciální oleje do mýdla nebo aromalampy. Jsou vhodné pro nejširší užití. Mají garantovaný obsah účinných látek a zároveň u nich byla ověřena autentičnost a bezpečnost. Jsou vyráběny primárně pro terapeutické užití.

Esenciální oleje označené jako vhodné do jídla jsou vyráběny v souladu s evropskou legislativou pro potravinářské výrobky. Výrobce s nimi od počátku do konce zachází jako s potravinou, což garantuje čistotu produktu. Navíc se zaručuje za to, že esenciální olej je z hlediska chemického složení bezpečný pro vnitřní užití.

Veškeré esenciální oleje takto značené prošly důkladnými analýzami, které potvrdily bezpečnost produktu pro vnitřní užití. Na každé lahvičce najdeme číslo šarže, ze které pochází.

V Evropě jen velmi málo výrobců nabízí esenciální oleje v této kvalitě – jednak proto, že je to finančně i administrativně náročnější, taky ale chybí tradice. A čím dál tím častěji je zde problém i s kvalitou – ta v dnešní době musí být dobře prověřována. Proto jsme se pro esenciální oleje vydaly na jih, kde k tomu mají blíž. Našly jsme malou firmu, která spojuje tradici s inovací. Pro esenciální oleje nebo suroviny si jezdí přímo k produktorům do všech koutů světa a na jejich důkladnou analýzu dohlížejí skutečné špičky v oboru. A kromě ohromných znalostí a zkušeností se na výsledku jejich práce podepisuje ještě jedna věc. Že to dělají srdcem.

Všechny naše potravinářské esenciální oleje jsou řádně značené a splňují všechny požadavky potravinových zákonů. Prodáváme pouze produkty originálně balené přímo od výrobce, ne produkty rozlévané. Díky tomu mají zaručenou kvalitu a dlouhou životnost.

Toto, často společně s BIO certifikátem, zaručuje maximální kvalitu produktů. Víme, že pro nás i naše blízké používáme 100% přírodní produkt, odpovídající nejvyšším standardům. A to je pro nás v dnešní době, kdy je svět kolem nás plný náhražek, znečištění a hlavně nejistoty, velmi důležité.

Ještě nakonec bych připomněla jednu důležitou věc, kterou opakuji snad na každé stránce tohoto webu. Potravinářské esenciální oleje jsou bezpečné za předpokladu, že je použijeme ve správné míře. Na našich stránkách naleznete rady, jak s nimi ochutit pokrmy, namíchat směs do difuzéru nebo vyrobit kosmetiku. Nevěnujeme se však využití esenciálních olejů terapeuticky vnitřně – tedy vnitřně ve vyšších dávkách. Pokud chcete naše esenciální oleje využít k tomuto účelu, tak jistě můžete. Nepouštějte se ale do toho sami. Najděte si zkušeného terapeuta pracujícího s esenciálními oleji vnitřní cestou, který má dostatek zkušeností, a poraďte se s ním.

Stejně tak pokud máte určité zdravotní omezení, buďte obezřetnější, speciálně pokud chcete esenciální esence do svého života zapojit intenzivněji.